1. have a cow!

To get your {tasty} raw milk, you will first purchase a share in our herd. (See pricing below)

Our herd share program is a contract between you and our farm that allows you to buy a “share” or portion of the cow herd. This is a one time cost, making you a partial owner of a beautiful Jersey herd! You are then entitled to receive a share of what the herd produces and each month pay a boarding cost for us to care for, milk, and graze your cow. Virginia does not allow the sale of raw milk to the public. 

Moving or need to cancel? Just let us know, you can stop at any time. If you’re going to be out of town one week, just let us know and we’ll hold your milk for you!

2. Decide how many glasses of awesome you'd like each week

  • We deliver milk each week in half gallon recyclable milk jugs. One share equals one gallon of milk each week (half shares- a half gallon a week are also available).

3. Join the herd!

Join the fun by purchasing a share in the herd and getting milk delivered to one of our pick-up spots each week, all year long!

This one time initial cost is $27.50 per half share (half gallon each week). After the one time initial cost purchase of your share, you’ll be invoiced every 4 weeks for the milk you’ve already enjoyed.

Monthly boarding costs are based upon your pick-up site, scroll below for pricing at your location.

Fill out this form and within 48 hours we'll send you a sign-able herd-share agreement and payable invoice along with other details about your first pick-up.

Name *
Name
Phone *
Phone
Newsletter- bits of news on what's happening at our farm and how to get the most out of your milk! *

Boarding Costs- billed every 4 weeks (cost varies by location)

For pick-up in Blacksburg, Christiansburg, Roanoke, Moneta, Rocky Mount & Charlottesville:

  • $11.62 weekly cost per one gallon

  • $5.81 weekly cost per half gallon *for any amount over one gallon per week the monthly cost is reduced by 10%.

For pick-up in Floyd and Copper Hill:

  • $10.46 weekly cost per gallon

  • $5.23 weekly cost per half gallon *for any amount over one gallon per week the monthly cost is reduced by 5%.

For pick-up in Willis and Wirtz: $9.30 weekly cost per one gallon

This milk is the best I have ever tasted. If there was a Great American Milk Festival your milk would bring home a Gold Medal for sure.
People constantly tell me my kids have this amazing glow about them.
— Amari Saint, shareholder